„A szakmai felelősségbiztosítás is vállalkozói biztosítás, így ez a termék is azért jött létre, hogy a céges vagyona védve legyen, valamint ügyfelei, páciensei is védettek legyenek pénzügyileg az ön esetleges károkozásakor.”

Vállalkozói biztosítás

Számtalan kockázat fenyegetheti cégét, amik váratlanul érhetik Önt.
Készüljünk fel együtt, még ma! Ismerje meg a leggyakoribb céges biztosításokat!

► Vállalkozói felelősségbiztosítás, munkáltatói felelősségbiztosítás és szakmai felelősségbiztosítás
► Vállalati vagyonbiztosítás
► Tűzbiztosítás, tűz üzemszünet biztosítás
► Számítógép biztosítás, elektronikai eszközök biztosítása
► Gépjármű flotta biztosítás, gépjárműbiztosítások, CASCO
► ALL RISKS biztosítás

Mit nyújtok Önnek és vállalkozásának?

  • Kockázati portfóliójának teljeskörű szakértői áttekintését,
  • Egyedi ajánlatot vállalkozására szabva,
  • Gyors és maximalizált kárrendezést,
  • Akár kedvezményes díjakat

Telephelyek, vállalkozások, üzletek éttermek, vendéglátóhelyek, irodák vagyon és felelősségbiztosítása nagyon kiemelt szerepet játszik a vállalkozások életében.

Egy kisebb tűz esetén magasabb a következmények miatt(tűzoltás) a keletkezett károk, mint maga a tűz miatt, akár elektromos tűz, akár villámcsapás által okozott anyagi kár.

Hiszen takarítás, veszélyes anyag elszállítása, a tűzoltás után sérült épületek kijavítása, tűzoltás miatti készletek, bútorok, cseréje javítása szükséges lehet.

Ilyen esetekben fontos a tűz által okozott veszteségek, károk pótlása. Erre van a tűzüzem biztosítás, ami abban az esetben térít, ha a biztosító térít tűz kárra, akkor a tűz oltás, és tűz miatti kiesett bevétel megtérítését vállalja(ebbe értendő a vállalkozás nyereségét, bérköltségét, is.) Fontos a tűzkár miatti kiesett bevétel jellemzően többszöröse a tűz által okozott kár nagyságának.

Fontos a vállalkozások elektromos berendezésének (számítógépek és perifériái, laptop, táblagépek, stb)  külön ún.: All risk szerződésben biztosítani.

Az elemi károk(tűz, vihar, hónyomás, stb) esetében nagyon fontos a biztosítási összeg, azaz a biztosítási szerződés alapján a biztosító az esetleges károk(tűz, vihar, hónyomás, stb) kártérítésének felső határa. Az utóbbi időben megemelkedett infláció és az építőanyag, gépek megemelkedett beszerzési ára miatt a biztosítók, kár esetén, vizsgálják az alulbiztosítottságát. Ha az alulbiztosítottság felmerül a pro-ráta számítást alkalmazzák. Azaz a biztosítási összeg, és a újraépítési, újra beszerzési érték arányában csökkenti a kártérítés mértkét.

Kivédhető, ha a biztosítási összeg megadásánál, figyelmesen vizsgáljuk meg a beszerzési értékeke.

Épületek esetében, az értékek a biztosítók minden évben az év elején tájékoztató jelleggel közli.

Ipari épületek a műszaki tartalomtól függően 25.000.-Ft-800.000.-Ft/m2

iroda házak a műszaki tartalomtól függően: 1.000.000.-Ft-2.000.000.-Ft/m2

Készletek esetében javasolt, a legmagasabb készlet értékre megadni a biztosítási összeget. Javaslom amennyiben nem ez történik, és nagy a pulzálás a készlet esetében akkor, ha a változás 10%.-ot meghaladja, akkor jelezni a biztosító felé, így kiküszöbölhető az alulbiztosítottság.

Berendezések esetében, amennyiben új beszerzés történik, akkor haladéktalanul le kell jelenteni a biztosító felé.

Ezeket a változtatásokat én az ügyfeleim helyett intézem.

Károk bejelentése sarkalatos a kárrendezés esetében. Egy kárt rosszul bejelentése esetében már akkor megpecsételődik a kár menete. Jellemzően rossz irányba. Én az ügyfeleimnek intézem a kárbejelentését, és igyekszem jelen lenni a zsemle során, ha nem személyesen akkor telefonon.

Egyéb kérdés esetén kérem keressen, mert itt minden részletre nem tudok kitérni.

Ne feledje a tanácsadásért Önnek nem kell fizetni. A szerződéseket költség mentesen készítem el, azaz Önnek nem kerül pénzébe.